Tomasz Baszkowski - radca prawny, kancelaria prawna Poznań
Profesjonalne usługi i wieloletnie doświadczenie

Aktualności

Podział majątku wspólnego

Niektórzy z nas spotkali się z problemem podziału majątku po rozwiązaniu małżeństwa. Najczęściej byli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia co do majątku i nie wyrażają zgody na jego podział. Dzisiaj chciałbym przedstawić kilka uwag na temat możliwości podziału majątku byłych małżonków.

czytaj więcej »

Udany urlop cz.III

Na zakończenie cyklu artykułów poświeconych umowom o świadczenie usług turystycznych, przedstawię kilka ważnych uwag dotyczących składania reklamacji, dochodzenia roszczeń od biura podróży oraz podstaw wypłaty ewentualnego odszkodowania.

czytaj więcej »

Małżeńskie umowy majątkowe

Sprawy majątkowe są jednym z ważniejszych aspektów małżeńskiego życia. W życiu codziennym coraz częściej okazuje się, że gdyby przed ślubem małżonkowie szczegółowo ustalili zasady związane z majątkiem, łatwiej byłoby im porozumieć się w wielu sytuacjach. Dziś przedstawiam kilka ważnych informacji dotyczących małżeńskich spraw majątkowych.

czytaj więcej »

Udany urlop cz.II

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu, w którym omówiłem elementy oferty imprezy turystycznej oraz przedstawiłem kilka uwag dotyczących informacji o cenach podawanych przez organizatora wypoczynku, w dzisiejszym numerze wskażę, na co należy zwrócić uwagę analizując zapisy dotyczące miejsca pobytu bądź trasy imprezy, środków transportu, obiektu zakwaterowania, posiłków.

czytaj więcej »

Udany urlop cz.I

Zbliżający się okres wakacyjno urlopowy sprzyja wyjazdom turystycznym. Wielu z nas będzie chciało spędzić wolny czas z dala od domu, w atrakcyjnym miejscu, wybierając jedną z licznych ofert biur podróży. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z biurem podróży ?
Co zrobić, aby nie dać się oszukać niesolidnym organizatorom imprez turystycznych?

czytaj więcej »