Tomasz Baszkowski - radca prawny, kancelaria prawna Poznań
Profesjonalne usługi i wieloletnie doświadczenie

Aktualności

Ubezwłasnowolnienie

Niekiedy słyszymy o tym, że ktoś został ubezwłasnowolnio­ny. Nie każdy z nas wie jednak co to pojęcie oznacza.

czytaj więcej »

Kancelaria ” Paragraf ” radcy prawnego Tomasza Baszkowskiego wzięła udział w akcji „Niebieski parasol”

W dniach od 29 września – 01 października 2010 roku,  „Paragraf” radca prawny Tomasz Baszkowski wraz z aplikantami Pawłem Narożnym i Maciejem Hoffmanem  udzielali bezpłatnych porad prawnych w ramach akcji „Niebieski parasol” w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Tym razem grupą docelową tej inicjatywy byli mikroprzedsiębiorcy.

czytaj więcej »

Sprzedaż Konsumencka

Dzisiaj chciałbym przedstawić kilka informacji o tzw. sprzedaży konsumenckiej. Każdy z nas, z pewnością kupił kiedyś jakiś wadliwy towar i próbował go reklamować. Warto dlatego wspomnieć o uprawnieniach jakie w takiej sytuacji nam przysługują.

czytaj więcej »

Komu grozi eksmisja

Właściciel mieszkania nie może, ot tak sobie, wyrzucić z nie­go lokatora. Najpierw musi rozwiązać z nim umowę najmu, a dopiero potem wystąpić do sądu o eksmisję, gdy lokator nie będzie chciał opuścić lokalu.

czytaj więcej »

Dziedziczenie

W poniższym artykule przedstawię najważniejsze informacje dotyczące dziedziczenia w polskim porządku prawnym. Zagadnienia dotyczące spraw spadkowych mają niejednokrotnie charakter bardzo złożony i skomplikowany, a omówienie poszczególnych aspektów materialno-prawnych i proceduralnych może być przedmiotem osobnych artykułów.

czytaj więcej »